Sağlık

Ömür boyu yenileme garantisi; özel sağlık sigortası sözleşmesinin aynı plan ile ömür boyu yenilenmesi taahhüdüdür. Ortaya çıkan hastalık ve rahatsızlıklarından ötürü teminat kapsamını daraltamaz, teminat limitini düşüremez, sigortalı katılım payını arttıramaz; sigorta teknik esaslarında ve özel şartlarında sigortalı aleyhine değişiklik yapamaz. Ödenen tazminatların sözleşme primine oranına bağlı ek prim uygulayamaz

 Sigorta şirketleri sigortaladıkları risk hakkında bilgi sahibi olmaya ihtiyaç duymaktadırlar. Özellikle de sağlık sigortalarında insan sağlığına ait sağlık giderleri ve masraflarının üst limiti olmaması sebebiyle başına gelebilecek sağlık tazminatlarını tahmin etmek istemektedirler.Bu sebeple sigortalının sağlık öz geçmişi ve mevcut durumu hakında detaylı bilgiye ihtiyaç duyulmaktadır.

 Anlaşmalı sağlık kurum listesine size gönderilmiş sağlık kitinizden, Sigortayeri.com'dan veya sahip olduğunuz poliçenin sigorta şirketi web sayfasından ulaşabilirsiniz.

 Sigorta ettiren poliçe primini ödemekle sorumlu ve aynı zamanda sigortalının sağlık taminat giderlerinin ödendiği kişidir. Sigortalı sağlık sigortası hizmeti alan ve sağlık giderleri karşılanan kişidir.

Özel Sağlı Sigortalarında eş ve çocuklar aynı planda olmak şartıyla poliçeye dahil edilebilirler.

Anlaşmalı sağlık kurumlarından sahip olduğunuz özel sağlık sigortanıza ait sağlık kartınız veya TC kimlik numaranızla yararlanabilirsiniz.

 Sigorta şirketlerinin yaş sınırlarına uyan herkes kendisi ve/veya ailesiyle birlikte yararlanabilir. Bu yaş sınırı birçok şirket ve ürün için (0 – 60`dır).18 yaşından küçük çocuklar ancak ailesi ile birlikte sigortalanabilir.

 Özel sağlık sigortası poliçesi seçilirken,Teminat yapısına (Yatarak,Yatarak + Ayakta,Yatarak+Ayakta+Doğum teminatı vb.),anlaşmalı kurum ağına,özel şartlar içeriğine (bekleme süreleri ve teminat verilebilecek özel hastalıklar),ve kurumun tazminat ödeme ve provizyon onay hızına bakılmalıdır.Bunlarla birlikte prim ödemesinin bütçe uygunluğuna bakılmalıdır.

 Uluslararası acil sağlık parametlerinin (Kalp krizi, Felçler,Trafik kazası, suda boğulma, vb.) belirlemiş olduğu vakaların herhangi birinin yaşanması durumunda teminata giren bir tür sağlık poliçesidir.

Şuur kaybı, zehirlenmeler, trafik kazası, migren, akut solunum problemleri, yüksek ateş ,ciddi alerji vakaları, akut batın, yüksekten düşme,uzuv kopmaları, elektrik çarpması, ciddi göz yaralanmaları, darp sonucu yaralanmalar, suda boğulma, donma, ısı çarpması, ciddi yanıklar, akut kanamalar, kırıklar, tecavüz, dekompresyon hastalığı, kalp krizi, ani felçler, hayvan ısırıkları, diyabet ve akut böbrek yetmezliği komaları.

 Sosyal Güvenlik kurumu tarafından sigortalı olan kişiler için SGK anlaşmalı özel hastanelerde artan giderleri karşılamak amacıyla satın alınan bir sağlık poliçesi türüdür.

 Sosyal Güvenlik kurmunun onayladığı riskler kapsama alınır.Bu teminatlar yatarak tedavi kapsamındadır.Bazı şirket uygulamalarında ayakta tedavilerde limitle kapsama dahil edilir.

 SGK anlaşması olan ve sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu, poliçe üzerinde belirtilen hastanelerdir.

Poliçeye giriş yaş aralığı 0-55'dir.55 yaş sonrasında yeni sigortalanma işlemi gerçekleştirilemez.

İletişim

  • Bozburun, Zeki Türker Caddesi No:64 A, 48710 Marmaris/Muğla
  • 0507 793 1905
    0507 793 1907
    0252 456 2666
  • info@senerkulsigorta.com

Arşivler

Kategoriler

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)