Konut Sigortası

Konut Sigortası

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası, hırsızlık, yangın ve su baskını gibi birçok risk kapsamında evini koruma altına alan sigorta türüdür. Örneğin konut sigortası, istenmeyen olaylar sonucunda evin oturulamaz hâle geldiğinde taşınma ve enkaz kaldırma giderlerini karşılama konusunda hayatını kolaylaştırır.

Konut Sigortası Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Konut sigortası fiyatları yani ödenecek primler, konutunun bulunduğu il ve ilçeye, metrekaresine, binanın yapı tarzına, konutunun bulunduğu kata, alınan güvenlik önlemlerine ve poliçede yer alan teminatlara göre belirlenir. Örneğin poliçende bina teminatı olmadan sadece evinin içindeki eşyaları da teminat altına alabilirsin.

Konut Sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Konut sigortası nasıl yapılır diyorsan iki farklı şekilde fiyatları öğrenmen mümkün. Konut sigortası hesaplama yapmak için Şenerkul Sigorta’dan iki yöntemle teklif alabilirsin. İnternetten bilgilerini girerek başvuruda bulunabilir ve sigorta uzmanlarımızın sana telefonla teklifleri ulaştırmasını sağlayabilirsin. Sigorta uzmanlarımız en kısa sürede arayarak konut sigortası fiyat ve teminat kapsamları ile ilgili seni bilgilendirir. Dilersen direkt 0507 793 19 05 Sigorta Bilgi Hattımızı arayarak da konut sigortanı yaptırabilirsin.

Konut Sigortası Teklifi İsteyin

  Konut Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?

  Konut sigortası yaptırdığında evindeki yangın, deprem ve selden kaynaklı su baskını gibi durumlarda bütçeni güvence altına almış olursun. Bu teminat kapsamında hasar gören eşyaların da yer alır.

  Poliçende yer alan ek teminatlar, konut sigortanın kapsamını belirlemen açısından önem taşır. Örneğin, hırsızlık olayından misafirlerinin eşyalarının korunmasına kadar geniş bir güvence kapsamı vardır. Konut sigortası poliçene dâhil edebileceğin ek teminatlar aşağıdaki gibidir:

  • Grev, lokavt, kargaşa, terör

  • Diğer yangın ek teminatları

  • Enkaz kaldırma

  • Hırsızlık

  • Malik ya da kiracının komşuluk sorumluluğu

  • Değerli eşya hırsızlığı

  • Kira kaybı

  • İkamet değişikliği masrafları

  • Taşınmaza bağlı hukuksal koruma

  • Konut yardımı

  • Cam kırılması

  • Sigorta yapılmış konutun içinde oluşabilecek ferdi kazalar

  • Elektrik tesisatındaki sorunlardan etkilenen elektronik cihazlar

  Konut Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  En iyi konut sigortası senin ihtiyaçlarına uygun olan poliçe demektir. Yani konutun ve eşyaların için geniş bir teminat kapsamı istiyorsan senin için en iyi konut poliçesi kapsamı geniş olan poliçelerdir. Konut sigortası teklifi aldığında evin ve eşyaların için teminat detaylarını öğrenip karar vermende fayda var. Aynı şekilde konut sigortası ücretleri de seçim yapman için bir kriterdir. Teminat ve fiyat detaylarını sigorta uzmanlarımızdan öğrenerek ihtiyaçlarına en uygun konut sigortasını rahatlıkla seçebilirsin.

  Konut sigortası; yaptırma gibi bir zorunluluğun yoktur. Ancak yasal zorunluluk olmasa bile geniş güvenceler sunduğu için sıklıkla tercih edilen bir sigorta türüdür.

  Ev sahibi veya kiracı olman fark etmeksizin konut sigortası yaptırabilirsin. Ancak bina teminatını yalnızca ev sahibi olman durumunda alabilirsin. Ev sahibiysen hem eşya hem de bina teminatlı konut sigortası yaptırman mümkün. İkamet ettiğin konutta kiracıysan da yalnızca eşya teminatlı bir konut sigortası ile eşyalarını koruyabilirsin.

  Ev sigorta poliçelerinde eşyaların da teminat altına alınabilir. Hem bina hem eşya teminatıyla evini ve içerisindeki eşyaları risklere karşı güvence altına alabilirsin. Sadece eşyalarını koruma altına almak istiyorsan ise bina teminatı olmayan sadece eşya teminatlı konut sigortası yaptırman mümkün. Özellikle kiracıların ev eşyalarını teminat altına almak için tercih ettiği eşya teminatlı ev sigortası için teminat kapsamlarını öğrenmende fayda var. Ev sigortası fiyatları ve teminatları hakkında teklif alarak bilgi sahibi olabilirsin.

  Konutundaki hasar için hasar bildirimi yaptığında bağlı bulunduğun sigorta şirketin tarafından bir eksper atanır, evraklar incelenir ve hasar tazminatının ödenmesi için süreç başlar. Sigorta belgelerini teslim ettikten sonra en geç 15 gün içerisinde sigorta şirketin hasar ve tazminat tutarını belirler. Dosyaya onay geldikten sonra 30 iş günü içerisinde ödemeni alabilirsin.

  Arşivler

  Kategoriler

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)