Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası, hastalık ya da kaza durumlarında oluşabilecek sağlık masraflarını karşılayan ve sana özel olarak düzenlenen bireysel sağlık sigortası türüdür. Özel sağlık sigortası poliçesinde belirlenen şartlar kapsamında tedavin için ihtiyacın olan hizmetleri, ücretsiz ya da minimum ücret ödeyerek alabilirsin. Yani özel sağlık sigortası, normal koşullarda özel sağlık kuruluşlarına ödeyeceğin miktarın altında fiyatlarla bir sene boyunca hizmet almanı sağlar.

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Özel sağlık sigortası yaptırmak istiyorum, ne yapmalıyım diyorsan aşağıdaki adımları izleyebilirsin;

 • Özel sağlık sigortası başvuru formunu doldururarak teklif alabilirsin.
 • Başvurunu yaptıktan sonra uzman sigorta danışmanlarımız seni arayarak özel sağlık sigortası fiyat tekliflerini iletirler.
 • İstersen 444 24 00 numaralı Sigorta Bilgi Hattımızı arayarak da özel sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi alabilirsin.
 • Poliçelerin teminat detaylarını ve anlaşmalı hastaneleri uzmanlarımızdan öğrenerek kendin için en iyi özel sağlık sigortasını satın alabilirsin.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları Ne Kadar?

Özel sağlık sigortası fiyatları, kişisel sağlık durumuna ve poliçenin kapsadığı teminat limitlerine göre değişkenlik gösterir. Poliçenin anlaşmalı olduğu hastane ağının genişliği ve üst segment özel hastanelerde geçerli olması gibi nedenler de özel sağlık sigortası ücretlerini farklılaştırır. Bu nedenle kesin bir fiyat belirtmek doğru olmaz. Sağlık durumuna ve özel şartlarına göre en doğru teklifi almak için formu doldurup sağlık uzmanlarımızın sana ulaşmasını sağlayabilirsin.

Özel Sağlık Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortası sorgulamasını internetten yapabilirsin. E-devlet’e girip “Sağlık Sigortası Poliçe Bilgileri Sorgulama” ekranında güncel ve geçmişteki poliçe bilgilerini görebilirsin. Özel sağlık sigortanın bitiş tarihi ve poliçe numarası gibi bilgilerini sorgulama yaparak öğrenmen mümkün. Eğer özel sağlık sigortası fiyat sorgulaması yapmak istiyorsan ise yukarıdaki başvuru formuna bilgilerini girerek uzman sigorta danışmanlarımızın sana telefonla ulaşmasını sağlayabilirsin.

Özel Sağlık Sigortası Teklifi İsteyin

  Özel Sağlık Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?

  Özel sağlık sigortası en genel haliyle yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatlarını kapsar. Ameliyat gibi hastaneye yatış gerektiren tedavilerin ile fizik tedavi, tahlil ya da röntgen gibi yatış gerektirmeyen sağlık hizmetlerini bireysel sağlık sigortası poliçenle karşılayabilirsin. ÖSS poliçelerinde teminatların limitleri oldukça önemlidir çünkü poliçendeki teminat limitleri kapsamında tedavi olabilirsin. ÖSS teminatları ise ücret limitleriyle belirlenir. Örneğin bazı poliçeler bir hastalığın tedavisini %100 olarak öderken, bazı poliçeler ise tedavinin %80’ini öder, yani geri kalan %20’lik kısmı sen karşılarsın. Limitler sigorta şirketlerine göre değiştiği için teklif alırken teminat kapsamlarını detaylıca öğrenmende fayda var.

  ÖSS poliçeni yaptırdıktan sonra ortaya çıkan ve hastanede yatmanı gerektiren tedavilerini kapsar. İstenmeyen bir kaza geçirmen ya da acil bir hastalığın sonucu ameliyat olman gerekirse, sağlık masraflarını düşünmene gerek kalmaz. Ameliyat masrafını, operasyon sonrası senin ve refakatçinin oda ve yemek giderlerini ÖSS poliçenden karşılayabilirsin.


  Aynı zamanda kemoterapi, radyoterapi, yoğun bakım, ilaç masrafları gibi durumlar da yatarak tedavi teminatı kapsamındadır.

  Doktor muayenesi ve rutin kontrollerin gibi hastanede yatmanı gerektirmeyen sağlık masrafların ayakta tedavi teminatı kapsamındadır. Teminat limitlerin dahilinde tüm tahlillerini yaptırabilir ve laboratuvar hizmetlerinden yararlanabilirsin. Fizik tedavi ve rehabilitasyon giderlerini de özel sağlık sigortanla karşılayabilirsin. Limitlerin sigorta şirketlerine göre değiştiğini hatırlatalım.

  Özel Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

   

  Özel sağlık sigortası şartları; Türkiye Sigorta Birliğinin (TSB) belirlediği genel şartlar ve sigorta şirketlerine göre değişen özel şartlar olarak ayrılır. Her sigorta şirketinin kendi belirlediği özel şartları vardır. Özel şartlarda sigortanın konusu ve tanımları, teminatları, teminat kapsamı dışında kalan tedavileri gibi şirketlerin özel olarak belirlediği detaylar bulunur. Örneğin bireysel sağlık sigortası yaptırmak için yaş aralığı genel olarak 18-65 yaş ile sınırlıdır. Bazı sigorta şirketleri özel şartlarında farklı bir uygulama yaparak 65 yaş üstüne de ÖSS yaptırabilir.

  Özel sağlık sigortasının geçerli olduğu hastaneler, sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle özel sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırırken almayı düşündüğün poliçenin hangi hastanelerde geçerli olduğunu öğrenebilirsin. Özellikle tercih ettiğin bir hastane varsa ya da sana en yakın olanlara gitmeyi tercih ediyorsan ÖSS poliçe seçimini hastane ağına göre de yapabilirsin.

  Özel sağlık sigortası primi, sigorta poliçen için ödediğin ücreti ifade eder ve sigorta şirketlerine göre farklılık gösterir. Kendin ve ailen için özel sağlık sigortası ücretlerini öğrenmek istersen başvuru formuna bilgileri girmen yeterli. Dilersen de 444 24 00 arayarak bireysel sağlık sigortası fiyatları hakkında bilgi alabilirsin.

  Özel sağlık sigortası için ödeyeceğin primler hesaplanırken birçok kriter esas alınır. Bu kriterler aşağıdaki gibidir:

  • Boyun ve kilon

  • Yaş ve cinsiyetin

  • Daha önce geçirdiğin hastalıklar

  • Özel sağlık sigortası poliçe limitlerin

  • Poliçe kapsamındaki teminat limitlerin

  • Sigorta şirketlerinin anlaşmalı kurum ağı

  • Seçeceğin ek teminatlar

  Özel sağlık sigortan ilk primi ödemenle beraber başlar. Poliçende belirtilen süre (genellikle 1 yıl) kapsamında da devam eder ve biter. Bu süre içinde primlerini düzenli ödeyerek bireysel sağlık sigortası poliçenin devamlılığını sağlayabilirsin.

  Arşivler

  Kategoriler

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)