Kasko Sigortası

Kasko Sigortası

Araç Kasko Sigortası Nedir?

Kasko, hasar ve kaza durumlarında aracında ortaya çıkan zarar masraflarını karşılar. Bu sayede yüksek hasar masraflarına karşı bütçeni korur. Kasko sigortan aşağıdaki durumlarda devreye girer;

 • Aracının başka bir araçla çarpışması
 • Aracına başka bir aracın ya da yabancı bir maddenin çarpması
 • Aracını iraden dışında bir yere çarpman
 • Üçüncü kişilerin aracına zarar vermesi
 • Aracının ve parçalarının çalınması
 • Aracının yanması

Online Kasko Sigortası Nasıl Alınır?

Kasko sigortanı internet üzerinden hızlı bir şekilde satın alabilirsin. Online kasko teklifi almak için T.C. kimlik ve cep telefonu numaranı yukarıda bulunan teklif alma aracına girmen yeterlidir. Sadece 2 dakika içerisinde kasko tekliflerini tek bir ekranda karşılaştırabilirsin.

Şenerkul Sigorta olarak kasko teklifleri arasından tercih yapmanı daha da kolaylaştırmak için sana özel ürün önerileri sunuyoruz. “En Kapsamlı”, “En Ucuz” ve “Önerilen Teklif” başlıklarıyla senin için öne çıkardığımız kasko ürünlerini inceleyebilirsin.

Anlaşmalı sigorta şirketlerinin teklifleri arasından aracını en geniş kapsamla koruma altına almak istiyorsan en geniş teminatlı kaskoyu seçebilir, fiyat benim için tek kriter diyorsan en ucuz kasko önerisini tercih edebilirsin. En uygun fiyata maksimum teminatlara sahip kaskoyu almak için de önerilen teklif seçeneği tam sana göre olacaktır. Sen de ihtiyaçlarına uygun poliçeleri incelemek için online kasko teklifi al, satın alma işlemin tamamlandıktan sonra poliçen e-mail adresine gönderilsin.

Kasko Yaptırmak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk defa kasko yaptırmak isteyenler ya da kasko yenileme zamanı gelen araç sahipleri için poliçe seçimi yapmak oldukça önemli bir konudur. Kasko yaptırma sırasında dikkat edilecek ilk kriter poliçenin teminat kapsamıdır. İhtiyari mali mesuliyet (İMM),hasarsızlık indirimi koruma, orijinal cam değişimi, ikame araç, servis geçerliliği gibi avantajlı kasko teminatlarını kapsayan bir poliçe tercih edersen, hasar durumlarına karşı daha geniş kapsamlı bir koruma elde edebilirsin. Araç kasko yaptırma konusunda bir diğer önemli kriter ise bütçene uygun poliçeyi belirlemektir. En uygun primlerle en kapsamlı poliçeyi anında bulabilmek için bilgilerini girerek hızlı kasko teklifi alabilirsin. Bu sayede kendi ihtiyaçların için en iyi kasko teklifini seçerek hasar risklerine karşı güvence oluşturabilirsin. Daha düşük kasko ücretleri olan poliçeleri incelemek için teminat kapsamı dar olan ürünlere bakabilirsin.

Kasko Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Araç kasko fiyatları hesaplanırken aracının markası, modeli, üretim yılı, plakası gibi unsurlar dikkate alınır. Aynı zamanda ehliyet süren ve mesleğin de fiyatları etkiler.

Aracınla daha önce herhangi bir kazaya karışıp karışmadığın da kasko fiyatının hesaplanmasında etkili bir unsurdur. Hasarsız geçirdiğin bir yılın sonunda poliçeni yenilerken hasarsızlık indirimi alabilir, kasko poliçeni daha uygun bir fiyata yaptırabilirsin.

Kasko fiyat hesaplamasında en önemli kriterlerden biri de teminat kapsamıdır. Çarpma, çarpılma gibi ana teminatların yanında kasko sigortana birçok ek teminat ekletebilirsin. Örneğin mini onarım, yol yardım ya da ihtiyari mali mesuliyet ek teminatları olan bir kasko sigortasının fiyatı, ek teminatları olmayan bir kaskoya göre daha yüksek olabilir.

Kasko Sigortası Teklifi İsteyin

  Trafik Sigortası Kapsamı ve Teminatları Nelerdir?

  Trafik Sigortası Ana Teminatları Trafik Sigortası Ek Teminatları Trafik Sigortası Çeşitleri Hasarsızlık İndirimi ve Ek Primler

  Trafik Sigortasında Kaza Başına Maddi Hasar Nedir?

  Kaza yaptığında; karşı tarafın aracına, üçüncü kişilerin maddi varlıklarına ya da kamu mallarına zarar verebilirsin. Kusurlu olduğu böyle bir kazada birden fazla araç ya da maddi varlık zarar görürse hasar masraflarını 240.000 TL’ye kadar senin trafik sigortan öder. Kaza başına ödecenecek bu limit, kazada zarar gören maddi varlıklar arasında oransal olarak hesaplanarak karşılanır.

  Trafik Sigortasında Araç Başına Maddi Hasar Nedir?

  Trafik sigortasında araç başına maddi hasar teminatı sayesinde kaza sırasında karşı tarafın aracında oluşan maddi zararları teminat altına alabilirsin. Araç başına teminat limiti 120.000 TL’dir. Kazada kusurluysan, karşı tarafın aracında oluşabilecek hasar masraflarını 120.000 TL’ye kadar trafik sigortan öder.

  Trafik Sigortasında Kişi Başına Ölüm ve Sakatlanma Teminatı Nedir?

  Kişi başına ölüm ve sakatlanma teminatı, bir kaza sonucunda hiç istenmese de üçüncü kişilerin sürekli sakatlık yaşaması durumunda ileride uğrayabilecekleri ekonomik kayıplarını ve vefat eden kişilerin desteğinden yoksun kalan yakınlarının zararlarını karşılamanı sağlar. Ölüm ve sakatlanma teminatının kişi başına limiti 1.200.000 TL’dir, bu limit dahilinde karşı tarafa ödeme yapılır.

  Trafik Sigortasında Kaza Başına Ölüm ve Sakatlanma Teminatı Nedir?

  Kaza başına ölüm ve sakatlanma teminatı, birden fazla kişinin sakatlanması veya vefatıyla sonuçlanan trafik kazalarında devreye girer. Kaza sonucu üçüncü kişilerin sürekli sakatlık yaşaması durumunda ileride uğrayabilecekleri ekonomik kayıpları ve vefat eden kişinin yakınlarının destekten mahrum kalma zararlarını bu teminat kapsamında karşılayabilirsin. Kaza başına ölüm ve sakatlanma teminatının limiti, 6.000.000 TL’dir.

  Trafik Sigortasında Kişi Başına Sağlık Gideri Nedir?

  Trafik sigortası kişi başına sağlık gideri teminatı, kaza sonucunda bedensel zarar gören karşı tarafın tüm tedavi masraflarını ödemeni sağlar. Trafik kazası sonucu kişinin çalışma gücünün azalması durumunda ve tedavi sürecinde ortaya çıkan tüm giderleri 1.200.000 TL limitle trafik sigortan ile karşılayabilirsin.

  Trafik Sigortasında Kaza Başına Sağlık Gideri Nedir?

  Trafik sigortası kaza başına sağlık gideri teminatı, trafik kazası sonucunda karşı taraftaki kişilerin tedavi masraflarını ödemeni sağlar. Karşı araçtaki veya araçta olmayan üçüncü kişilerin yani kaza sonucu birden fazla kişinin bedensel zarar görmesi halinde kaza başına 6.000.000 TL limitli sağlık gideri teminatı devreye girer. Bu limit zarar gören kişilerin tedavileri arasında oransal olarak hesaplanarak karşılanır.

  Trafik Sigortası İçin Ferdi Trafik Teminatı Nedir?

  Ferdi kaza, trafik sigortası ek teminatlarından biridir. Bir kaza durumunda trafik sigortası karşı tarafın sağlık giderlerini karşılarken ferdi kaza teminatı ile kendin ve aracındaki diğer yolcuların da sağlık giderlerini güvenceye alabilirsin. Kaza sonucu aracındaki kişilerde ve sende bedensel zarar meydana gelirse belirli limitler dâhilinde ferdi kaza teminatı tedavi masraflarını karşılar.

  Trafik Sigortasında Yol Yardımı Nedir?

  Yol yardım hizmeti sayesinde zorunlu trafik sigortası poliçesindeki teminatların kapsamını artırabilirsin. Sen de trafik sigortası kapsamında sigorta süresi boyunca kaza ya da arıza durumlarında çekici, yol yardım, kurtarma vb. hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabilirsin.

  Trafik Sigortasında İhtiyari Mali Mesuliyet Nedir?

  Trafik sigortası için ihtiyari mali mesuliyet, trafik sigortası ek teminatları arasında yer alır. İhtiyari mali mesuliyet ile zorunlu trafik sigortası poliçesinin teminatlarının kapsamını hasar masraflarını karşılamak için arttırmış olursun. Eğer trafik sigortanın standart limitleri, karşı tarafından hasarlarını karşılamazsa bu teminat, ek ödeme ile devreye girecektir.

  Trafik Sigortasında Mini Onarım Teminatı Nedir?

  Mini onarım teminatını zorunlu trafik sigortası poliçesine eklettiğin takdirde küçük çaplı hasarlar karşılanır. Mini onarım paketi ile ekstra ücret ödemeden aracında meydana gelebilecek çatlak ve çizik gibi hafif hasarların onarımını yaptırabilirsin.

  Standart Trafik Sigortası Nedir?

  Standart trafik sigortası, devlet tarafından bütün motorlu araç sahiplerine yapılması zorunlu tutulmuş bir sigorta türüdür. 1918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu çerçevesinde standart trafik sigortası yaptırma yükümlülüğün vardır. Standart trafik sigortasında teminat limitlerin belirlidir ve poliçeye göre değişmez. Örneğin her trafik sigortasında karşı tarafın maddi hasarını karşılama limiti 100.000 TL’dir.

  Ekstra Trafik Sigortası Nedir?

  Sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte yaptıracağın ekstra trafik sigortası, standart teminatlarının yanı sıra senin için yol yardımı, ek limitler, araç bakımı ve mini onarım gibi hizmetleri kapsar. Ekstra trafik sigortası, standart trafik sigortasına kıyasla daha geniş kapsamlıdır.

  Trafik Sigortasında Hasarsızlık indirimi nedir?

  Aracının bir senelik sigorta sözleşmesi süresince hiç hasar almaması sonucunda hasarsızlık indirimi elde edersin. Bu indirim, hasarsız geçirdiğin her senenin sonunda artarak devam eder.

  Trafik Sigortasında Ek primler Nedir?

  Trafik sigortanı yaptırdığın sigorta şirketi, poliçede yer alan teminatları uygulamak için senden prim bedeli talep eder. Trafik sigortasında ek primler ise hem gecikme cezası hem de hasardan dolayı poliçenin fiyatını artırır.

  Kasko Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Kasko sigortası isteğe bağlı yapılan bir sigorta türüdür. Yani kasko sigortası yaptırmak için yasal olarak herhangi bir zorunluluğun yoktur. Ancak kasko sigortası, zorunlu trafik sigortası kapsamında olmayan doğal afet gibi bazı riskleri de kapsadığı için avantajlı bir sigorta türüdür.

  Şenerkul Sigorta aracılığıyla online olarak kasko sigortası alabilir, ödemelerini banka kartı veya kredi kartı ile gerçekleştirebilirsin. Dilersen kredi kartın ile yaptığın ödemelerde taksitli kasko fırsatlarından da yararlanabilirsin.

  Kasko sigortasını isteğe bağlı yaptırabilirken trafik sigortasını zorunlu olarak yaptırman gerekir. Zorunlu trafik sigortasını yaptırmazsan trafik cezası gibi idari yaptırımlarla karşılaşabilirsin. Kasko ve trafik sigortası arasındaki diğer farklar aşağıdaki gibidir.

  Trafik Sigortası:

  • Bu sigorta türü bir kaza yaşadığında karşı tarafta meydana gelebilecek hasarları karşılar.

  • Trafik sigortasının teminatları limitleri devlet tarafından belirlenir; sabittir ve değiştirilemez.

  • Trafik sigortası fiyatları, serbest tarife üzerinden gerçekleştirilir. Bu nedenle trafik sigortası yaptırdığında kapsamı değişmez fakat fiyatlarında değişkenlik olabilir.

  Kasko Sigortası:

  • Kasko sigortası bir kaza yaptığında kendi aracında meydana gelen hasarları karşılar.

  • Bu sigortanın teminatlarını sen belirleyebilirsin. Ayrıca dilersen ek teminatlar ile sigorta poliçenin kapsamını genişletebilirsin.

  • Ödeyeceğin kasko sigortası fiyatları, poliçenin kapsamına göre değişkenlik gösterir.

  Kasko sigortasının teminat kapsamı, hem sana hem de sigorta şirketine bağlı olarak değişebilir. Genellikle sigorta şirketleri; çarpma, çarpılma ya da çalınma gibi konuları ana teminat olarak sunar. Bu teminatlara ek olarak doğal afetler nedeniyle yaşadığın hasarlar veya yanlış akaryakıt dolumu gibi teminatları da poliçene ekletebilirsin.


  Kasko indirimi, mesleğine ve aracının hasarsızlık durumuna göre farklılaşır. Örneğin, uzun süre aracınla herhangi bir kaza yapmazsan daha sık kaza yapan sürücülere göre daha az kasko ücreti ödersin. Kasko teminatlarını detaylı incelemek için “Kasko Teminatları ve İndirimleri Nelerdir?” tablomuzu inceleyebilirsin.

  Kasko teklifi almak için kasko yaptıracağın araca ait trafik tescil belgesi veya halk arasında sık kullanılan tabir ile ruhsat bulundurman yeterlidir. Bunun dışında teklif almak için ekstra herhangi bir belgeye gerek yoktur.

  Arşivler

  Kategoriler

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)