Tekne / Yat Sigortası

Tekne / Yat Sigortası

Yat Sigortasıyla Mavi Yolculuklar Güvende

Yat Sigortası, kredi kartına 9 taksit avantajıyla yatını hava şartları, batma, karaya oturma, çarpışma ve yangın gibi pek çok tehlikeye karşı korusun, sigorta teminatlarıyla yolun hep açık olsun.

Kapsamlı Teminatlar

Tüm deniz kaza ve tehlikelerine karşı Yat Sigortası’nın kapsamlı güvenceleriyle sorunsuz bir yolculuk imkânı seni bekliyor.

7/24 Yat Yardım Hizmeti

Özel amaçla kullanılan yatlarda; kaza, yaralanma veya hastalık durumunda tedavi giderlerinden yedek anahtar gönderimine, geçici kaptan servisinden yedek parça yardımına kadar 7/24 yat yardım hizmeti seninle! 

Çalınma Riskine Çözümler

Yatının servis botlarının ya da makine veya teçhizatının çalınması halinde sigortan devrede.

Yat Sigortası sahiplerinin ayrıcalıkları saymakla bitmez

Marina ücretlerinde indirim, Tekne bakım giderlerinde indirim, Marina ve koylardaki tesislerde indirim, Tekne malzemelerinde indirim.

Tekne / Yat Sigortası Teklifi İsteyin

  Teminatlar Nelerdir?

  Ana Teminatlar

  Deniz Kazaları: Batma, fırtına, çarpma, karaya oturma gibi deniz kazalarından dolayı meydana gelecek masraflar teminat kapsamındadır.

  Hırsızlık: Yata ait makine veya teçhizatın yanında yatın veya servis botlarının çalınması halinde oluşacak maddi zarar poliçe güvencesindedir.

  Yangın ve İnfilak Hasarları: Yangın ya da infilak sonucu yatın kısmen veya tamamen yanması durumunda oluşan hasarları kapsar.

  Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk: Sigortalıya ait yatın sebep olduğu bir kazada, yatın çarpıştığı tekneye veya üzerindeki mala gelebilecek hasarlar ve diğer teknede meydana gelen can kaybı, sakatlık/yaralanma neticesindeki zararlardan doğabilecek masraflar teminat güvencesindedir. Bunun yanında yat, liman, iskele, rıhtım gibi sabit ve hareketli cisimlere kazaen verilen zararların masrafları da poliçe kapsamındadır.

  Doğal Afetler: Deprem, volkanik patlama, yıldırım gibi doğal afetlerden dolayı zarar gören yatın onarım masrafları teminat kapsamına alınır.

  Harp, Grev, Terör, Kargaşa: Savaş, grev, terör ve kargaşa durumlarından dolayı yatının göreceği hasarın masrafları teminat kapsamındadır.

  Enkaz Kaldırma: Poliçe kapsamındaki riskin gerçekleşmesi halinde oluşacak enkazın kaldırılması için gerekli olan masraflar teminata dahildir.

  Kötü Niyetli Hareketler, Korsanlık: Kötü niyetli hareketler veya korsanlık vakaları esnasında yaşanacak hırsızlık ya da yata verilen maddi zararın masrafları poliçe kapsamındadır.

  Ek Teminatlar

  Kişisel Eşya: Özel amaçlı kullanılan yani ticari olmayan yatlarda, kişisel eşyanın güvenliği teminat altındadır.

  Elektronik Cihazlar: Teminat kapsamına alınan durumlarda, yattaki elektronik cihazlara zarar gelmesi halinde oluşacak masraf, kapsama dahildir.

  Çekme-Kurtarma: Teminat kapsamında yaşanan kazalarda yatın hareket edememe durumunda, çekme-kurtarma teminatı devreye girer.

  Hukuksal Koruma: Yasal ve cezai sorumluluk kapsamında sigortalı yat sahibinin başına gelebilecek hukuki savunma masrafları, sigorta tarafından karşılanır.

  Ferdi Kaza: Yatta bulunan kaptan, mürettebat ve misafirler için poliçede belirtilen limitler kapsamında, kaza sonucu vefat, tam ve kısmi maluliyet ve tedavi masrafları, Ferdi Kaza teminatı içinde değerlendirilir.

  Makine Hasarları Genişletme: Enstitü makine hasarları genişletme klozu kapsamı dahilinde, makine kırılması durumları teminat kapsamındadır.

  Çevre Kirliliği: Çevre Mevzuatı çerçevesinde sigortalıya yönlendirilen ve sigortalının hukuken ödemek zorunda kalacağı tazminat talepleri güvence altına alınır.

  Yat Yardım Hizmeti: Yat Yardım Hizmeti, özel amaçla kullanılan teknelerde; kaza, yaralanma veya hastalık durumunda tedavi giderlerinden yedek anahtar gönderimine, geçici kaptan servisinden yedek parça yardımına kadar 7/24 yat yardım hizmeti sunar.

  Makine Kırılması: Tekneye ait makine kırılmasına bağlı oluşacak maddi zarar poliçe güvencesindedir.

  Tekne / Yat Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Yat Sigortası yaptırmanın bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak sigortan olmadığı durumda yatın seyirde ve/veya karada iken olabilecek birçok risk açısından güvencesiz kalacaktır.

  Denizde karşılaşabileceğin tüm kaza ve tehlikeler (yangın, hırsızlık, fırtına, çatışma, deprem, infilâk, kazanların patlaması gibi) ile Enstitü Yat Klozları ve Tekne Sigortaları Genel Şartları çerçevesinde belirtilen riskler.

  Yatını satın aldığın bedel ve/veya beyan ettiğin bedel dikkate alınarak yatının özelliklerine göre rayiç bedeli üzerinden poliçe düzenlenmektedir.

  Sigorta poliçe primleri; yatının yaşı, yapım tarzı, modeli, sürati ve kullanım amacı gibi özellikleri değerlendirilerek belirlenmektir.

  Gövde, karina ve yat ile alınıp satılması mutad olan, yatın ayrılmaz parçalarını oluşturan teçhizatlar poliçe kapsamındadır.

  Arşivler

  Kategoriler

  At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

  Melbourne, Australia
  (Sat - Thursday)
  (10am - 05 pm)